Mizanturk
Mizanturk
Mizanturk
Mizanturk
Mizanturk
Mizanturk
Mizanturk
2 No.lu KDV Beyannamesi sadece tevkifata tabi işlemlerin olduğu dönemlerde verilir... İstisna kapsamında teslim edilen malların iadesinde de KDV hesaplanmaz... Gider pusulasında yer alacak bedele ilişkin sınırlama yoktur... Basit usulde vergilendirilen mükellefler beyannamelerini elektronik ortamda göndermek zorunda değildirler... Yevmiye defterinin kapanış onayı izleyen döneminin 6. ay sonuna kadar yaptırılır ...
Mizanturk
Mizanturk
Mizanturk
TMS/TFRS   |   SPK Mevzuatı   |   Vergi Mevzuatı   |   SGK Mevzuatı 
Mizanturk
Güncel
Hakemlere bir maç için 6 aylık asgari ücret, vergi de yok..! Şükrü KIZILOT 27.08.2014 Türkiye’de, futbolcuların yanı sıra hakemlere de “özel bir vergi ayrıcalığı” uygulanıyor. Hakemlere bir maç için 6 aylık asgari ücret, vergi de yok..!
Mali idare mükelleflere gidecek düzenleme yapacakmış..! Zeki GÜNDÜZ 27.08.2014 Öteden beri bir düzenleme yaparken en fazla görüş toplayan idarelerin başında Mali İdare gelir. Mali idare mükelleflere gidecek düzenleme yapacakmış..!
Sahte sigortalı olup denetimde sigortası iptal edilenlerin hamile eşlerinin aldığı sağlık giderleri geri alınır mı? Vedat İLKİ 27.08.2014 5510 sayılı SS ve GSS Kanunu statüsünde 4-1(a/SSK) belirli bir zaman içerisinde fiilen hizmet akdi ile çalışması ve bu çalışma karşılığında ücret alması gerekmektedir. Sahte sigortalı olup denetimde sigortası iptal edilenlerin hamile eşlerinin aldığı sağlık giderleri geri alınır mı?
Para havalesinden yüzde 30 vergi kesilebilir..! 27.08.2014 Yabancı Hesaplar Vergi Uyum Yasası nedeniyle birçok vatandaş mağdur olabilir..! Para havalesinden yüzde 30 vergi kesilebilir..!
10 günde emeklilik..! Sadettin ORHAN 26.08.2014 ‘Ev çalışanı'na emeklilik için en az 10 gün gerekli... 10 günde emeklilik..!
Şişirilmiş bordroyla kredi artık bir hayal... Cem KILIÇ 26.08.2014 SGK kayıtdışı istihdam konusunda vidaları sıkmaya devam ediyor. Şişirilmiş bordroyla kredi artık bir hayal...
Mizanturk